suzuki vitara

Suzuki Vitara jest jednym z najlepiej sprzedających się SUV-ów na polskim rynku. Najnowsza generacja modelu kusi atrakcyjną stylistyką oraz bardzo dobrymi cenami, jednak na tym atuty tego auta się nie kończą. Dlaczego warto kupić Suzuki Vitara? Znaleźliśmy kilka bardzo mocnych argumentów.

To nadal jest doskonały samochód w teren

Tradycją modelu Vitara są znakomite właściwości terenowe i znajdziemy je również w najnowszej generacji tego modelu. To nie jest kolejny SUV, który poddaje się na grząskiej drodze gruntowej i co najwyżej poradzi sobie tylko z podjechaniem pod krawężnik.

W Suzuki Vitara producent zastosował m.in. zaawansowany układ napędu na 4 koła ALLGRIP SELECT, umożliwiający wybranie jednego z czterech trybów pracy. W ten sposób kierowca sam może dostosować charakterystykę układu do aktualnych warunków panujących na drodze, czując się bezpiecznie i zachowując pełną kontrolę tak w trudniejszym terenie, jak i na śniegu.

Warto także zwrócić uwagę na znaczny prześwit, który pozwala bezstresowo pokonywać głębokie kałuże czy podjeżdżać pod wysokie krawężniki. To duży atut zarówno w mieście, jak i na bezdrożach.

Dodatkowo auta z napędem ALLGRIP SELECT są wyposażone w systemy HHC i HDC zwiększające bezpieczeństwo podczas podjazdów i zjazdów.

Sprawdzi się w mieście i na trasie

Suzuki Vitara jest bardzo funkcjonalnym samochodem rodzinnym, który szczególnie dobrze radzi sobie w zatłoczonym mieście. Kompaktowa konstrukcja nadwozia ułatwia manewrowanie i znalezienie miejsca parkingowego pod szkołą czy przedszkolem dziecka. Kabina zaskakuje jednak przestronnością, zapewniając komfortowe warunki podróżowania czterem dorosłym osobom lub rodzinie z dziećmi.

Bagażnik Vitary ma aż 375 litrów pojemności, co jest bardzo dobrym wynikiem biorąc pod uwagę wymiary samochodu. Zdolności przewozowe auta można łatwo poprawić montując boks dachowy, w czym pomagają zintegrowane relingi.

Bardzo dynamiczna jednostka napędowa

Suzuki Vitara jest napędzana doskonale znanym i cenionym przez kierowców silnikiem benzynowym 1.4 BOOSTERJET. To dynamiczna i jednocześnie oszczędna jednostka spełniająca surowe normy emisyjne, która doskonale pasuje do charakteru auta. Zapewnia dobre przyspieszenie i bezstresowe wyprzedzanie w trasie, np. podczas rodzinnego wyjazdu na wakacje.

Oszczędny układ hybrydowy

Kluczową cechą Suzuki Vitary i jednym z głównych powodów, dla których warto się zainteresować tym samochodem, jest układ „mild hybrid” (tzw. „miękka hybryda”) wspomagający silnik spalinowy. Dzięki temu rozwiązaniu mamy do dyspozycji dodatkowe 50 Nm momentu obrotowego podczas ruszania i przyspieszania, co wyraźnie czuć pod pedałem gazu. Jednocześnie układ „mild hybrid” zwiększa efektywność pracy silnika benzynowego, dzięki czemu zużycie paliwa w cyklu mieszanym to tylko 6,2-6,4 litra na 100 kilometrów.

Suzuki Vitara Hybrid jest dostępna w czterech wariantach wyposażenia – Comfort Plus, Premium, Elegance oraz Elegance Sun. Ceny tego modelu startują już od 82 500 zł, co jest jedną z najkorzystniejszych ofert na rynku. O atrakcyjny rabat na ten samochód zapytaj doradcę autoryzowanego dealera marki – MM Cars w Katowicach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here