Hyundai Santa Fe Hybrid

Duże SUV-y często są utożsamiane z bardzo wysokimi kosztami eksploatacji. Hyundai właśnie udowodnił, że można podróżować z klasą, w najwyższym komforcie i ciesząc się znakomitą dynamiką, a jednocześnie szeroko uśmiechać podczas tankowania. Taki właśnie jest Hyundai Santa Fe Hybrid, flagowy SUV koreańskiej marki w Europie. Warto przyjrzeć się mu nieco bliżej.

Mocny i oszczędny napęd hybrydowy

Wszyscy czołowi producenci samochodów wprowadzili już do swojej oferty napędy hybrydowe, które zostały świetnie przyjęte na rynku. Wyjątkiem nie jest tutaj Hyundai, który zaproponował takie rozwiązanie m.in. w swoim największym SUV-ie. Hyundai Santa Fe Hybrid zbiera znakomite recenzje ekspertów motoryzacyjnych i ma wszelkie podstawy, aby stać się jednym z najchętniej wybieranych aut w swojej klasie.

W tym wariancie producent połączył dwa bardzo mocne silniki – elektryczny rozwijający moc 44 kW oraz benzynowy o mocy 180 KM. Łączna systemowa moc układu wynosi 230 KM, co przy momencie obrotowym wynoszącym aż 350 Nm gwarantuje bardzo wysoki komfort przyspieszania i wyprzedzania. Dodajmy, że układ hybrydowy został sprzęgnięty z sześciobiegową, automatyczną skrzynią biegów.

Napęd hybrydowy zapewnia nie tylko dużą radość z jazdy w mieście i w trasie, ale też niskie zużycie paliwa. W trybie ECO bez większego problemu można zmieścić się w 5,5 litra benzyny na 100 kilometrów – i to w ruchu miejskim. Znakomity wynik, szczególnie biorąc pod uwagę wielkość i masę własną pojazdu.

Najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa

Hyundai Santa Fe, jak przystało na luksusowego SUV-a, zapewnia kierowcy pełne wsparcie w zakresie prowadzenia. Na wyposażeniu auta znajdziemy szereg systemów zwiększających bezpieczeństwo podróżowania, jak tempomat adaptacyjny, kamera cofania, system zapobiegający zderzeniom czołowym czy czujniki ułatwiające parkowanie i manewrowanie na zatłoczonych ulicach.

Jazda Hyundaiem Santa Fe jest więc nie tylko bardzo przyjemna, ale też super bezpieczna. To idealny wybór w dalekie trasy (bez problemu uzyskamy zasięg około 800 kilometrów na jednym zbiorniku), w tym na rodzinne wakacje – zwłaszcza, że nikt z pasażerów nie powinien narzekać na brak przestrzeni.

Zjazd z asfaltu? To żaden problem

Hyundai Santa Fe, choć jest samochodem stricte przeznaczonym do jazdy autostradowej oraz miejskiej, bardzo dobrze radzi sobie również w trudniejszych warunkach drogowych. Na pewno warto dopłacić do napędu AWD, który zapewnia bardzo dobre właściwości terenowe oraz zwiększa stabilność i bezpieczeństwo jazdy po śniegu, błocie czy mokrej nawierzchni. Gdy trzeba dojechać do domu np. drogą gruntową po obfitych opadach deszczu, to zawsze można liczyć na Santa Fe.

Warto również podkreślić, że Hyundai Santa Fe Hybrid, podobnie jak wszystkie inne modele z gamy producenta, jest objęty aż 5-letnią gwarancją bez limitu kilometrów oraz 8-letnią gwarancją z limitem 160 000 kilometrów na akumulator litowo-polimerowy.

Hyundaia Santa Fe Hybrid zamówisz w salonie autoryzowanego dealera marki – MM Cars w Katowicach. Zapytaj o indywidualny rabat oraz umów się na jazdę testową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here