mechanik

Kiedy skończy nam się okres gwarancyjny w samochodzie stajemy przed ciężkim wyborem. Gdzie dalej serwisować auto? Rynek jest ogromy. Od lokalnych mechaników do dużych warsztatów.

Wybór odpowiedniego fachowca jest bardzo istotny więc nie ma co oszczędzać czasu na porządne badanie rynku. Od trafnego wyboru zależy nasze bezpieczeństwo. Warto jest przejrzeć opinie w internecie o potencjalnym warsztacie. Kiedy już znajdziemy mechanika, w którego ręce oddamy nasz samochód warto upewnić się czy kupuje oryginalne części do samochodu z ASO. Często zdarza się, że warsztat przy naprawie proponuje tanie zamienniki wątpliwej jakości.

Zalety zakupu oryginalnych części samochodowych z ASO szybko jednak da się zauważyć. Tanie zamienniki szybciej zużyją i finalnie nie będzie to żadna dla nas oszczędność. Jednak nie chodzi tylko o oszczędność. Oryginalne części ASO to również gwarancja bezpieczeństwa i jakości. Na samochodzie powinniśmy polegać. Montując części jakie zaleci producent nie obawiał bym się wyruszyć autem w daleką trasę z rodziną. Decydując się na zakup oryginalnych części ASO możemy polegać również na gwarancji producenta. Czy przy zamiennikach jest tak samo? No nie do końca. Często zdarza się ze reklamacja jest rozpatrywana tygodniami a nasz samochód jest nie sprawny do jazdy. Taka sytuacja na pewno dostarczy nam samego stresu i nie potrzebnych nerwów.

Pogwarancyjna naprawa auta

Wracając do wyboru samego mechanika. Jeśli mamy na oku już konkretny warsztat, który spełnia wymagania opisane powyżej, upewnijmy się ze specyfikacja warsztatu obejmuje nasz samochód. Zdarza się ze warsztat specjalizuje się w naprawach samochodów japońskich albo niemieckich a my posiadamy markę francuska. Często jest jednak tak, że warsztat nie jest ukierunkowany pod konkretne samochody.

Warto przemyśleć również dalszy serwis naszego auta w ASO. Nie będzie może to najtańsza opcja, jednak niesie ze sobą wiele plusów. Oszczędzimy czas na poszukiwaniu fachowca. Mamy pewność, że części do naszego samochodu są z najwyższej półki oraz, że oddaliśmy pojazd w najlepsze ręce. Wybór ten również może się przełożyć na potencjalną odsprzedaż samochodu w przyszłości. Przy kupnie auta z rynku wtórnego jest to świetna reklama. Posiadamy przejrzysta historie serwisową, wgląd na zakupione części oraz usługi, które potencjalny kupiec może przejrzeć. Cena jaką wtedy możemy uzyskać za samochód jest zdecydowanie większa, niż jak byśmy serwisowali auto na tanich częściach zamiennych w nieautoryzowanym warsztacie.

Potraktujmy więc to jako inwestycje. Fundusze zainwestowane na oryginalne części ASO na pewno nam się zwrócą, a dodatkowo zyskamy bezpieczeństwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here