ile kosztuje oklejenie samochodu

W życiu każdy z nas co jakiś czas potrzebuje zmian. Czasami uda nam się trafić na tak zwaną ,,okazję” i zakupić samochód w dobrej cenie. Nie raz niska cena spowodowana jest uszkodzeniem pojazdu. Jednak jeśli niska cena uzależniona jest od koloru auta, to warto, jest się zastanowić nad zakupem.

Dużo ludzi kojarzy przemalowanie samochodu z bardzo dużymi kosztami oraz problemami. Przecież samemu rzadko kto decyduje się zmienić kolor. Oklejanie samochodów z roku na rok zyskuje na popularności. Za pomocą folii możemy zmienić kolor naszego auta oraz ochronić nasz lakier przed uszkodzeniami. Pamiętajmy, że oklejenie auta nie jest wcale takie proste, jakby się mogło wydawać. Porządne oklejenie auta zazwyczaj wymaga pomocy specjalisty. Jest bardzo dużo firm oferujących oklejanie aut na rynku. Należy pamiętać, że wydatki mogą być uzależnione od miejsca zamieszkania. Mieszkając w małym mieście, takich firm zazwyczaj jest niewiele. Jeśli nie ma konkurencji, to wiadomo, że ceny mogą być wysokie. Przed zdecydowaniem się na zmianę koloru auta za pomocą folii najpierw sprawdźmy dokładnie ceny panujące w różnych firmach. Cena powinna mieć tutaj wartość drugorzędną, ponieważ jeśli folia będzie wykonana ze słabego materiału, to może w ogóle nie sprostać naszym oczekiwaniom. Folia, która jest wykonana z dobrego materiału, perfekcyjnie ochroni lakier przed rysami oraz kamieniami. Warto wspomnieć, że w momencie, gdy kolor oklejonego auta przestanie nam się podobać, to zdjęcie folii nie powinno stwarzać żadnych problemów.

oklejenie autaDecydując się na oklejenie auta, z pewnością zaoszczędzimy więcej pieniędzy niż w przypadku jego lakierowania. Folią możemy pokryć niemalże każdy zakątek naszego pojazdu. Dużo ludzi, których interesuje zmiana koloru pojazdu lub oklejenie kilku jego elementów, zadaje sobie pytanie, ile kosztuje oklejenie samochodu? Cena uzależniona jest od wielu czynników. Wielkość samochodu oraz ilość elementów do jego oklejenia ma bardzo duży wpływ na cenę. Jeżeli wybierzemy tanią usługą, a pojazd będzie duży to wiadomo, że cena wzrośnie.

W momencie, kiedy mamy do oklejenia mały samochód to termin realizacji będzie krótszy, a cena niższa. Im większy gabarytowo samochód, tym cena rośnie w górę. Jeśli szukamy firmy, która oklei nam auto grafiką reklamową, to koszt będzie w granicy od 150 złotych do nawet 600 złotych. Nie ma określonej ceny, ponieważ każda firma posiada inny cennik oraz każdy materiał posiada inną cenę. Oklejenie tyłu samochodu bez szyby wynosi od 600 do nawet 1000 złotych. Z szybą koszt automatycznie wzrasta nawet o 200 złotych. Oklejenie całego auta to koszt zazwyczaj od 3000 do nawet 6000 tysięcy złotych. Ceny w centrum miasta mogą być wyższe. Nie ma określonego cennika, dlatego podane ceny to jedynie przypuszczenia.

Nie wskazane jest oklejanie auta samemu, jeśli nigdy wcześniej tego nie robiliśmy. Możemy uszkodzić nasz lakier lub nieprawidłowo okleić samochód. Mimo że koszt oklejenia auta wynosi kilka tysięcy, to jest mimo wszystko tańszy od lakierowania. Ponadto dzięki folii jesteśmy zmienić kolor, wtedy kiedy tylko chcemy. Lakierowanie pojazdu jest dużo droższe i dłuższe. Przed zmianą koloru auta za pomocą folii, najpierw musimy o nie zadbać. Najlepiej jest je odtłuścić, usunąć wilgoć i różnego rodzaju zanieczyszczenia. Dzięki temu, że auto będzie pozbawione wilgoci, folia nie powinna szybko odejść.

Jeżeli chcemy zabezpieczyć lakier na naszym aucie, to dobrym rozwiązaniem jest folia ochronna. Pozwoli ona na zabezpieczenie całkowite lakieru przed na przykład odpryskami czy rysami. Jest to dobre rozwiązanie dla wysokich samochodów, gdzie podczas jazdy często zahaczają górą o różnego rodzaju drzewa i gałęzie. Podsumowując, mimo że oklejenie samochodu, nie jest w Polsce jeszcze bardzo popularne, to warto, jest się na nie zdecydować. Koszt jest niższy niż w przypadku lakierowania. Folia pozwoli ochronić nasz lakier oraz zmienić kolor auta. Zawsze możemy wybrać inny kolor, a jeśli nam się nie spodoba to wrócić do fabrycznego. Pamiętajmy, że niska cena może być spowodowana słabym materiałem, dlatego bądźmy uważni i dokładnie wszystko sprawdzajmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here