Giulietta

Rynek samochodów kompaktowych w Polsce ma się znakomicie. Jednym z najchętniej wybieranych modeli w tym segmencie niezmiennie pozostaje Giulietta. Połączenie sportowego zacięcia w niewymuszoną elegancją po prostu musiało zakończyć się sukcesem. Auto zachwyca z każdym pokonanym zakrętem. Za co cenimy je najbardziej?

Królowa polskich szos

Modelem mamy przyjemność jeździć już od 10 lat. Przez ten czas Alfa Romeo zdążyła przyzwyczaić nas do wysmakowanego luksusu, którego czołową przedstawicielką do dziś pozostaje Giulietta. Koncern doszedł jednak do wniosku, że wyczerpała swoje możliwości i w tym roku zaprzestał jej produkcji. Na szczęście wciąż możemy cieszyć się jej obecnością na polskich drogach – to wciąż stosunkowo młoda propozycja dla kierowców zainteresowanych zakupem używanego auta kompaktowego. Giulietta nie wymyka się obecnym standardom. Pozostaje samochodem uniwersalnym świetnie sprawdzającym się w mieście, ale mknącym pewnie przed siebie także poza nim.

Sportowe oblicze włoskiej ślicznotki

Giuliettę pokochaliśmy nie tylko za wygląd – choć  nie da się ukryć, że to jedna z oryginalniejszych motoryzacyjnych twarzy, jaką mamy przyjemność oglądać. Jako jeden z nielicznych samochodów produkowanych w ciągu ostatniej dekady umiejętnie łączy nowoczesność, funkcjonalność oraz ponadczasowy charakter. Auto wykończone zostało z prawdziwym smakiem. Mimo swoich filigranowych kształtów w zamyśle twórców Giulietta miała być pojazdem pasującym do określenia sportowej elegancji. Gdy Alfa Romeo po raz pierwszy wyjechała na europejskie drogi, zachwyciła nowoczesnym podejściem do projektowania kompaktów. O sile tego rozwiązania świadczy fakt, że obecnie to wciąż jeden z najchętniej wybieranych samochodów pozyskiwanych zarówno prosto z salonu Alfy Romeo, jak i rynku aut używanych. Tak uniwersalna elegancja nie znudzi się jeszcze  długo po zejściu Giulietty z motoryzacyjnej sceny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here