Monitorowanie pojazdów prywatnych

Kolekcjonujesz auta lub jesteś właścicielem drogiego modelu samochodu z linii premium? W takim razie poważnie musisz zastanowić się nad tym, by wykorzystywać najlepsze i najbardziej profesjonalne narzędzia pozwalające śledzić swoje mienie, by w razie ewentualnej kradzieży znaleźć je w sposób błyskawiczny.

O ile klasyczne wyremontowane samochody i motocykle nie dysponują systemami pozwalającymi na monitorowanie pojazdów, o tyle większość nowoczesnych maszyn takie urządzenia ma zamontowane. Czy jest zatem sens dodatkowego inwestowania w akcesoria pozwalające na zlokalizowanie położenia? Oczywiście, że tak. Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego każdy przedsiębiorca lub inwestor powinien na własną rękę zadbać o monitoring pojazdów, zapraszamy serdecznie do lektury. Mamy nadzieję, że nigdy nie będziesz zmuszony wykorzystywać swojej wiedzy w praktyce, lecz bez dwóch zdań lepiej ją posiadać, niż później żałować, że nie zainteresowaliśmy się tematem z wyprzedzeniem.

Potencjalna kradzież i narzędzia wykorzystywane przez najlepszych specjalistów

Jeszcze kilkanaście lat temu wystarczyła podstawowa umiejętności otwierania szyb lub zamków w sposób manualny. Dziś złodzieje muszą posiadać bardzo zaawansowane urządzenia i narzędzia lokalizujące oraz czytniki zabezpieczonych kodów przekazywanych przez bezprzewodowe kluczyki. Można zatem powiedzieć, że złodzieje samochód obecnie są profesjonalnymi hakerami, dla których monitorowanie pojazdów powinno być niewielkim wyzwaniem. Czy jest zatem sposób, by chronić się przed nimi? Oczywiście, że tak. Dowiesz się tego jednak z dalszej części akapitu.

Czy każdy może stać się takim specjalistą przy odpowiedniej ilości wiedzy? To o wiele bardziej skomplikowane niż może się wydawać. Czytniki kodów kluczyków to koszt rzędu kilkuset tysięcy złotych i dostępne są one jedynie u innych nielegalnych handlarzy ekspertów. Pamiętaj, że samo posiadanie takiego urządzenia jest przestępstwem.

Co da dodatkowy czujnik lub lokalizator?

Lokalizator jest niezależnym elementem, który połączony jest jedynie z akumulatorem (lub nie), który nie jest synchronizowany z komputerem pojazdu. Monitorowanie pojazdów odbywa się zatem niezależnie od systemu maszyny, więc nawet jeśli zostanie on shackowany przez profesjonalistów, którzy zakłócą jego sygnał, auto lub motocykl będą namierzane przy pomocy innego urządzenia. Co, jeśli wykorzystają oni sprzęt zakłócający sygnał GPS? Warto korzystać dodatkowo z lokalizatorów GSM. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że pod wpływem emocji złodzieje popełnią błąd i położenie czujnika zostanie namierzone chociaż na chwilę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here