Klocki Hamulcowe

Układ hamulcowy to najważniejszy układ, odpowiedzialny za bezpieczeństwo, w każdym samochodzie. Warto więc o niego zadbać, odpowiednio go serwisując, a także używając części zamiennych z najwyższej półki.

Zakup wysokiej jakości części do auta nie stanowi w dzisiejszych czasach większego problemu. Stacjonarnie, w każdym mieście funkcjonuje przynajmniej jeden sklep motoryzacyjny, w którym zaopatrzymy się w niezbędne podzespoły. Skupmy się jednak na wspomnianym wcześniej, układzie hamulcowym.

Części samochodowe, a bezpieczeństwo na drodze

Podstawową czynnością serwisową, o której każdy choć raz w życiu słyszał – to wymiana klocków hamulcowych. To nieuniknione, że się zużywają, gdyż na tym polega ich zadanie, trąc o tarczę hamulcową, pozwalają zatrzymać samochód. Ceny klocków hamulcowych są bardzo różne, mimo, że skupiamy się na jednym, konkretnym modelu auta. Z czego to wynika? Cena zazwyczaj idzie w takim przypadku w parze z jakością.

Tańsze klocki, wykonane nieco gorzej, mniej starannie od swoich droższych zamienników z wyższej półki – pozornie pozwalają nam zaoszczędzić kilka groszy. Dlaczego pozornie? Wykorzystując najtańsze zamienniki, które, owszem, spełnią swoje zadanie, lecz możemy napotkać na wiele problemów – już na etapie samego montażu. W najtańszych produktach, począwszy od problemów z wymiarami i dopasowaniem części, przez twarde, piszczące elementy trące, aż na nieodpowiednim materiale, który zniszczy nam tarczę hamulcową skończywszy. Jeśli chodzi o najtańsze zamienniki – to istna loteria, możemy trafić tak, a możemy jeszcze inaczej.

Wymiana klocków nie jest jednak czynnością, którą wykonujemy codziennie, czy nawet raz na miesiąc, albo na pół roku. Raz na rok, czy nawet rzadziej – można się chyba pokusić o coś, z nieco wyższej półki, tym bardziej, że chodzi bezpośrednio o nasze bezpieczeństwo. A zdrowie i życie jest przecież bezcenne. Klocki hamulcowe tylne i przednie nieco się od siebie różnią. Te stosowane na przedniej osi, nierzadko posiadają czujniki zużycia, elektroniczne, czy akustyczne. W przypadku elektronicznych, kontrolka na zestawie wskaźników informuje nas o granicznym zużyciu klocków, zaś w przypadku akustycznych, jak sama nazwa wskazuje – kawałek blaszki, odpowiednio dogiętej, przy granicznym zużyciu klocka, będzie tarł o tarczę hamulcową, wywołując charakterystyczny pisk.

Gdzie zaopatrzyć się w odpowiednie klocki hamulcowe?

Dobrym wyborem będą klocki hamulcowe ze sklepu www.2407.pl/klocki-hamulcowe/! Pamiętajmy, aby wymianę zlecić fachowcowi, który zna się na rzeczy. Zapewni to bezpieczeństwo nasze, jak i innych użytkowników drogi, a przy okazji – ktoś taki, będzie w stanie ocenić zużycie innych podzespołów naszego podwozia przy okazji rozbiórki hamulców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here