Samochód na wakacje

Na naszych ulicach jeździ bardzo dużo nowoczesnych samochodów. Są to bardzo dopracowane konstrukcje, które potrafią niezawodnie działać przez wiele lat. Obok inżynierów pracują również styliści, których zadaniem jest praca nad wyglądem samochodu. Wiadomo powszechnie, że dzisiaj nie liczy się tylko odpowiednia technika, ale i wygląd samochodu. Często jesteśmy w stanie wybrać model ze słabszym silnikiem tylko dlatego, że bardziej podoba nam się wizualnie. Szczególnie panie potrafią kierować się takim wnioskowaniem. Oczywiście nie ma w tym nic złego, decyzja i jej powody to tylko i wyłącznie nasza prywatna sprawa.

Obecnie bardzo popularne są samochody typu SUV. To samochody, które są podniesione w porównaniu do aut z wcześniejszych lat. Najczęściej są one zbudowane na płycie podłogowej poprzedników, ale mają zmienione zawieszenie i większe koła. W rezultacie mamy wrażenie, że auto jest większe i bardziej pojemne. Często jest to jedynie złudzenie ponieważ zarówno długość jak i pojemność w środku jest taka sama co w przypadku niższych odpowiedników typu hatchback, czyli samochodów ze „ściętym” tyłem. Jest to świetna opcja do poruszania się po mieście. Zmieści się w każdy zakątek i nawet najmniejsze miejsce na parkingu. Jest to ważne w obliczu dzisiejszej mody na zakupy w centrach handlowych. Parkingi w takich miejscach potrafią być naprawdę ciasne, a drogi przejazdowe bardzo zawiłe, szczególnie przejazdy pomiędzy poszczególnymi piętrami. Oczywiści dużą popularnością cieszą się też samochody z nadwoziem typu kombi. Jest to typ długiego samochodu osobowego, z bardzo dużym bagażnikiem. Pomieścimy do niego wszystkie potrzebne rzeczy. Jest to bardzo dobry wybór dla rodzin z dziećmi czy też wtedy gdy wybieramy się na długie wakacje. Do dużego bagażnika zmieszczą się wszystkie torby, walizki i inne bagaże. Z pewnością pomieścimy wszystko będzie potrzebne na wczasy all inclusive.

Zazwyczaj dużym problemem jest kwestia wyboru silnika. Dostępne są silniki benzynowe, oraz silniki Diesla. Często już mamy również do dyspozycji silnik zasilany instalacją LPG. Silnik benzynowy to przede wszystkim niezawodność. Nie będziemy musieli martwić się o koszty oraz czasochłonne wizyty u mechanika. Dodatkowo możemy domontować wspomnianą instalację gazową i cieszyć się ekonomiczną oraz ekologiczną jazdą. To prawda, że jazda na gazie ziemnym potrafi kosztować nawet dwa razy mniej niż z silnikiem napędzanym benzyną. Nie brakuje zwolenników silnika Diesla. Są to często bardzo dynamiczne jednostki. Dodatkowo cechują się trwałością i długowiecznością. Często można trafić na silnik Diesla który ma przejechane nawet już milion kilometrów bez większych napraw. Niestety wadą takich silników są koszty napraw, które potrafią być wprost gigantyczne.

Głównym producentem samochodów są firmy niemieckie. Bardzo dobrze rozwinięty przemysł samochodowy znajduje się również we Francji i USA. Kiedyś również w Polsce produkowane były samochody osobowe. Obecnie produkcja została zakończona i nie ma planów na jej wznowienie w najbliższym czasie. Nie wiadomo czy jeszcze kiedykolwiek w Polsce zostanie wyprodukowany samochód osobowy.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułIle czasu na zgłoszenie szkody?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here