Opony zimowe i wielosezonowe

Zastanawiasz się nad tym, czy kupić opony zimowe lub całoroczne? Temperatury są coraz niższe, a jesień powoli dobiega końca, więc jest już najwyższy czas na wymianę ogumienia. Przede wszystkim motywować Cię do tego powinny kwestie bezpieczeństwa – jeżdżąc na letnich oponach łatwo wpaść w poślizg i doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji na drodze.

Zimowe opony to pewny wybór na trudne warunki drogowe. Dzięki budowie bieżnika doskonale sprawdzą się w czasie przymrozków oraz wtedy, gdy szosę pokrywa warstwa śniegu. Z drugiej strony kupowanie osobnych kompletów na zimę i lato to spory dodatek, którego możesz uniknąć, kupując opony wielosezonowe. Jakie rozwiązanie będzie więc najlepsze?

Czas wymienić opony letnie na opony zimowe

Testy opon zimowych udowadniają, że są one wyjątkowo przydatne w trudnych warunkach, szczególnie na nieodśnieżanych trasach. Dzięki nim samochód jest zabezpieczony przed wpadnięciem w niekontrolowany poślizg, co może uchronić Cię przed wypadkiem lub kolizją.

Szeroki wybór opon zimowych dostępnych na rynku zachęca do kupna kompletu w atrakcyjnej cenie, która nie nadwyręży Twojego budżetu. Jest to wręcz doskonała opcja również dla osób, które nie mieszkają w mieście i muszą codziennie pokonywać wiele kilometrów dróg zasypanych śniegiem lub pokrytych lodem.

Zimowe komplety dobrze sprawdzają się też podczas wyjazdów na ferie czy w dłuższe trasy. Świetnie sobie poradzą np. podczas wyprawy w góry, gdzie ulice są szczególnie strome i kręte, więc trudno się po nich jeździ.

Dlaczego lepiej nie zostawiać opon letnich na zimę?

Polska ma taki klimat, że zdecydowanie opony letnie tracą na użyteczności wraz z końcem jesieni. W przeciwieństwie do opon zimowych nie chronią one w tak dużym stopniu przed poślizgami na mokrej nawierzchni i nie gwarantują pełnej przyczepności, gdy asfalt pokryje nawet niewielka warstwa śniegu.

Opony letnie dobrze sprawdzają się za to podczas jazdy w suchych warunkach, a Polsce jesień oraz zima zdecydowanie takich nie zapewniają. Jeszcze innym rozwiązaniem i alternatywą dla zimowego ogumienia mogą być natomiast opony całoroczne, które w ostatnich latach zyskują w Polsce na popularności.

Zimowe opony czy modele całoroczne?

Zimy w Polsce z roku na rok są coraz cieplejsze i nie sprawiają aż takich problemów drogowcom na terenie większych miast. Przemieszczając się po zawsze odśnieżonych drogach, możesz zastanowić się nad rozwiązaniem uniwersalnym.

Szeroki wybór opon całorocznych, dostępnych w internecie nawet bez wychodzenia z domu, to wizja oszczędności i ekonomicznego podejścia do sprawy. Modele te mogą nie być najlepszym rozwiązaniem w przypadku jazdy w warunkach ekstremalnych, ale sprawdzą się w codziennej jeździe po odśnieżonych, miejskich uliczkach.

Dzięki nim nie musisz wydawać pieniędzy na dwa różne komplety opon, a dodatkowo oszczędzasz czas i pieniądze, które straciłbyś na regularnych wizytach u wulkanizatora. Pamiętaj jednak, aby skorzystać ze sprawdzonych modeli oferujących najwyższą jakość wykonania, bo chodzi tu o bezpieczeństwo Twoje i innych użytkowników dróg.

Opony całoroczne i zimowe w jednym miejscu

Teraz rozmiar opon zimowych i całorocznych możesz wybrać bez wychodzenia z domu. Sklep z oponami dostępny jest przez internet, zapewniając ci wszystkie niezbędne informacje o produktach.

Sprawdź oznaczenia opon zimowych, wybierz interesującą Cię firmę, model i zamów produkty, które zostaną dostarczone pod wskazany przez Ciebie adres. Sam zdecyduj, kiedy będziesz miał czas odebrać ogumienie i jechać je wymienić – pamiętaj jednak, by zrobić to jeszcze przed nadejściem zimy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here