Jakie pojazdy można sprzedać w skupie aut

Firmy zajmujące się przewozem osób lub transportem towarów, mają po pewnym czasie potrzebę wymiany swoich wysłużonych pojazdów na fabrycznie nowe. Na ogół tacy przedsiębiorcy postanawiają przy okazji unowocześnić swoją flotę, poprzez zakup samochodów nowej generacji – bardziej ekologicznych lub tańszych w eksploatacji. Powstaje więc problem sprzedaży posiadanych pojazdów tak, aby uzyskać za nie korzystną cenę.

Wystawione na sprzedaż w komisach lub na aukcjach internetowych samochody z flot firmowych i poleasingowe, czasem długo oczekują na nabywców. A przecież gotówka jest potrzebna od razu. W takiej sytuacji, najlepszym rozwiązaniem jest zbycie wszystkich używanych samochodów jednocześnie – w skupie aut Dan Car Pruszków. Zapewniona jest indywidualna wycena każdego pojazdu, według jego aktualnej wartości rynkowej. A jakie pojazdy można sprzedać w skupie aut? Okazuje się, że przyjmowane są wszystkie marki i modele, bez względu na rok produkcji, lub stan techniczny. Transakcje są przeprowadzane szybko i fachowo. Jest to więc niebywała okazja do przeprowadzenia wszystkich operacji sprzedaży – kupna, bez utraty płynności finansowej firmy.

Indywidualny właściciel samochodu używanego, może mieć problem z jego sprzedażą, gdy auto zostało poważnie uszkodzone w wyniku kolizji drogowej. Trudno znaleźć chętnego do kupna auta, które w najlepszym wypadku nadaje się do remontu generalnego. A sprzedaż auta na części – to już zupełnie nieopłacalna sprawa. Jeśli dowie się jakie pojazdy można sprzedać w skupie aut, będzie mógł bez trudności sprzedać tam taki samochód po zadowalającej cenie.

Gdzie sprzedać samochód bez przeglądu technicznego i OC

Nawet jeśli samochód nie jest rozbity, ale z innych powodów niesprawny, wymaga szeregu napraw przed wprowadzeniem go do ruchu drogowego. Potem trzeba wnieść opłaty za badanie techniczne i z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia OC. Dopiero wtedy właściciel może pojechać na giełdę, albo udostępnić pojazd ewentualnemu nabywcy na jazdę próbną. Wszystko to wiąże się ze sporymi kosztami, które na ogół nie znajdują odzwierciedlenia w cenie sprzedaży. Skup aut nastawiony jest również na samochody bez ważnych przeglądów i OC. Firma wykona te wszystkie czynności we własnym zakresie. Właściciel nie musi się nawet martwić o sposób dostarczenia pojazdu do skupu. Niedopuszczony do ruchu drogowego samochód, firma przewiezie na lawecie z miejsca jego postoju do swojej siedziby.

Tak więc sprzedaż całej floty pojazdów, jak też pojedynczych sztuk, jest korzystnym rozwiązaniem zarówno dla przedsiębiorstw, jak też dla osób prywatnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here