Jakie felgi

Felgi to rzecz niezbędna w każdym pojeździe motoryzacyjnym. Niby nie muszą być one najwyżej klasy i nie muszą jakoś niesamowicie wyglądać, ale sam dobrze wiesz, że to na nie kierowcy zwracają bardzo dużą uwagę, wiedząc, że często to one warunkują końcową estetykę auta. Jakie felgi powinieneś zatem kupić? Na pewno takie, które od razu rzucą ci się w oczy i będą pasować do twojego auta, a jednocześnie zaoferują ci wysoką jakość, czyli okażą się w stu procentach odporne na zniszczenia. Felgi częściowo wpływają nawet na twoje bezpieczeństwo. Musisz zatem dopasować je do auta także rozmiarowo, by uniknąć sytuacji, w której pogorszyłyby one ogólny stan pojazdu. Zapoznaj się z różnymi produktami występującymi na rynku. Popatrz na zalety i wady różnych typów felg, by sięgnąć po coś takiego, co naprawdę fantastycznie się sprawdzi.

Felgi możemy podzielić sobie na dwie grupy, biorąc pod uwagę materiał wykorzystany do ich wykonania. Producenci tych elementów praktycznie zawsze używają do produkcji wyłącznie dwóch tworzyw. Jest to albo stal, albo aluminium. A który materiał okaże się lepszy w użyciu? Większość kierowców ma już swój typ, ale jeśli ty wciąż go nie posiadasz, najpierw spójrz na charakterystyki obu tych materiałów. Dawniej to felgi stalowe cieszyły się dużo większym zainteresowaniem. Były po prostu tańsze i wyłącznie z uwagi na ich niższą cenę ludzie chętniej je kupowali. Dziś jednak aluminium przestało być jakoś strasznie drogim materiałem. Felgi aluminiowe w tym momencie są więc dostępne na każdą kieszeń. A to właśnie nimi powinieneś nieco bardziej się zainteresować.

Pozornie mogłoby się wydawać, że stal jest lepszym materiałem od aluminium. Wydaje się solidniejsza i potężniejsza. Kojarzy się z mocą i wysoką twardością, także logicznie rzecz biorąc powinna być wysoce odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. A tak jednak nie jest. Wbrew powszechnym przekonaniom felgi wykonane z aluminium zapewnią ci dużo lepszą jakość. W przeciwieństwie do tych stalowych doskonale znoszą kontakt z przeróżnymi, często negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. Niektórzy uznają je za produkty niezniszczalne. Cechuje je wysoka wytrzymałość, która zapewnia twojemu samochodowi jeszcze lepsze parametry techniczne. A standardowe felgi stalowe potrafią niestety bardzo szybko ulec uszkodzeniu. Wybór powinien być więc prosty i oczywisty.

Jeżeli jednak wciąż siedzisz i dumasz nad tym, jakie felgi wybrać, aby ułatwić sobie podjęcie decyzji powinieneś właśnie w tej chwili zapoznać się ze wszystkimi wadami i zaletami dwóch wymienionych wyżej modeli. Zacznijmy od felg aluminiowych. Na pewno sporą ich zaletą jest to, że mają bardzo atrakcyjny wygląd. Są reprezentatywne, dzięki czemu podnoszą walory pojazdu i potrafią stać się nawet jego głównym atutem, zdecydowanie wyróżniając go spośród innych aut. Felgi aluminiowe zagwarantują ci również bezpieczeństwo. Świetnie współpracują z kierowcą podczas bardziej skomplikowanych manewrów, a przy okazji zapewniają układowi hamulcowemu świetną wentylację, wpływając na jego sprawność. Ich minusem jest jednak wysoka cena. Felgi aluminiowe mają też niższy profil opony, co może być problematyczne, zwłaszcza jeśli dotychczas zawsze korzystałeś z felg stalowych. Aluminium wymaga również częstego mycia. Sól może bowiem osadzać się na jej powierzchni, dlatego zimą należy regularnie o nią dbać.

To może jednak warto by było przynajmniej rozważyć zakup standardowych felg stalowych? Co takiego mogą ci one zaproponować? Na pewno docenisz je za cenę, która zawsze jest niska. Felgi stalowe cechuje też sztywność oraz dość dobra wytrzymałość na warunki panujące w okresie zimowym. Nie musisz specjalnie ich pielęgnować. Tak naprawdę praktycznie niczego nie musisz z nimi robić, ponieważ na ich powierzchni zanieczyszczenia raczej w ogóle się nie osadzają, dlatego wymagają one wyłącznie sporadycznego mycia. Minus taki, że stal jest jednak gorszym materiałem pod względem technicznym od aluminium. Wybór należy do ciebie. Przemyśl sobie te dwie opcje i postaw na to, co bardziej przypadnie ci do gustu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here