pies na skuterze

Mamy luty, co prawda pogoda za oknem nie zachęca do jakichkolwiek spacerów, zwłaszcza dzisiaj – spadł długo wyczekiwany przez dzieci śnieg – to wszyscy miłośnicy motocykli zaczynają powoli przygotowywać swoje motory do sezonu. Istnieją osoby, które przez praktycznie całą zimę przemieszczały się na swoich motorach lub skuterkach. Tylko jak się zabrać za przegląd swojego motocyklu? Jaki skuter wybrać jeśli jesteś osobą, która dopiero zaczyna swoją przygodę? Spróbujemy na pytanie odpowiedzieć w tym artykule, a więc zaczynajmy!

Jeżeli zabieramy się za przegląd motocykla bądź skuterka sami, bo oczywiście możemy jechać na stację diagnostyczną – w pierwszej kolejności powinniśmy pamiętać o oleju. Należy go systematycznie wymieniać, aby nie zatrzeć silnika. Kontrolujmy również jego poziom. Kolejna sprawa to to stan faktyczny ogumienia. Jeśli opony są praktycznie łyse, zachęcamy do jak najszybszej wymiany, gdyż jazda na takich oponach jest delikatnie mówiąc – niebezpieczna, zwłaszcza przy mokrej nawierzchni. Nie zapominajmy również o aspekcie estetycznym – warto wypolerować poszczególne elementy, aby sam motor prezentował się odpowiednio.

Jeśli idzie o wszystkie te osoby, które chciałby posiadać motor lub skuter, sprawa wygląda następująco. Aspekt prawny i sprawa związana z prawo jazdy wygląda w taki sposób, iż osoby, które posiadają prawo jazdy dłużej niż trzy lata nie potrzebują osobnych uprawnień na motor o pojemności silnika 125. Ze skuterami jest oczywista sytuacja – nie potrzebujemy prawa jazdy.

Jaki skuter 125

Jeśli tą kwestią mamy załatwioną pora przejść do odpowiedzi na pytanie jaki skuter 125?

Obecnie na rynku istnieje wiele modeli – wszystko zależy od nas samych – naszych upodobań oraz budżetu. Nie zawsze musimy dysponować dużą sumą pieniędzy, aby zakupić dobry motocykl bądź skuter. Czasami nadarzają się bardzo ciekawe okazje z których warto skorzystać. Z naszej strony zachęcamy do zakupienia używek. Z nowymi motocyklami bądź skuterkami jest ten problem, że są bardzo drogie, a po ich zakupie ich wartość od razu spada. Z tego też powodu zachęcamy wszystkich do tego, aby porozglądać się za używkami, ale tutaj drobna uwaga.

Przed kupnem – dokładniej sprawdźmy stan faktyczny skutera czy motocyklu. Jeśli sami się na tym nie znamy zabierzmy kogoś do pomocy. Najgorzej, kiedy kupimy kota w worka – nie znając się kompletnie na rzeczy – dodatkowo wydając pokaźną sumę pieniędzy. A propo pieniędzy. Zachęcamy do kupowania motorów bądź skuterów za gotówkę. Branie kredytów w obecnych czasach, kiedy to szaleje inflacja i nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała się zmienić jest mało rozsądne. Lepiej zaoszczędzić odpowiednią sumę i dokonać zakupu za gotówkę.

Wracając do samego tematu, jaki skuter 125 – warto porozglądać się za sprzętem od Junaka. Polska firma, która produkuje bardzo dobre skutery. Niemniej jednak najniższe modele posiadają kilka wad. Dla przykładu model 901. Ewidentnie silnik o pojemności 50 nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem przy masie, którą posiada ten motor. Sam wjazd na górkę bywa czasami niewykonalne. I tutaj piszemy o sytuacji kiedy to nie podróżujemy z plecaczkiem.

skutery

Sam model prezentuje się elegancko i jest mało awaryjny – niemniej jednak zachęcamy do zakupienia tego samego motoru ze silnikiem 125. Przestrzegamy przed kupowaniem tanich skuterów, które mimo polskiej nazwy tak jak na przykład Romet – są robione na podzespołach chińskich. Niewielka ilość wody – podczas podróży pod postacią kałuży może sprawić, że skuter przestanie chodzić.

A więc dokonujmy rozsądnych wyborów mając na uwadze swoje upodobania, ale i też zdrowy rozsądek. Nie kupujmy motocyklu na którego nas nie stać. Szukajmy okazji. Jeśli już będziemy mieli swój motocykl bądź skuter podróżujmy rozważnie. To tylko dwa kółka a większość samochodów nie zwraca uwagi na motocykle. Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania również do pieszych. Jeżdżenie na polskich drogach z brawurową szybkością zwykle kończy się źle. Jeśli chcemy spróbować jakie daje możliwości nasz motor – poszukajmy odpowiedniego ku temu miejsca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here