sprężarka

Na zewnątrz robi się coraz cieplej, a więc to doskonały czas na to, aby przejrzeć stan techniczny naszego samochodu. Zacznijmy od tego, iż większość prac możemy wykonać samemu albo pojechać na warsztat do swojego mechanika. Od czego zacząć, jeśli jednak zdecydujemy się na tą pierwszą opcję?

Nic tak dobrze nie robi, jak wyjechanie swoim samochodem z garażu na zewnątrz, zwłaszcza kiedy mamy piękną i słoneczną pogodę. Od razu człowiekowi chce się żyć! Przegląd który będziemy wykonywać, zacznijmy od sprawdzenia poziomu oleju i jego ewentualnej wymianie, jeśli istnieje taka potrzeba. Zwłaszcza jest to wskazane w sytuacji, w której już dawno nie mieliśmy wymienianego oleju. Pamiętajmy, że im starszy olej, tym gorzej dla naszego silnika – tworzy się wtedy czarna, gęsta smoła, która może nawet zatrzeć silnik.

Kolejna sprawa to opony

Może już pora zmienić je na letnie? Dobrze jest posiadać w swoim garażu koła z nałożonymi oponami letnimi, bo to tylko kwestia wymiany kół. Gorzej, jeśli mamy tylko opony, a więc wtedy po prostu musimy wybrać się do stacji diagnostycznej, która nałoży opony na nasze koła. Bez odpowiednich narzędzi nie będziemy w stanie wykonać sami tego w domu. Wybierajmy opony nowe – bardzo dobrej jakości, nie oszczędzając na nich. To one zwykle chronią nas przed różnymi dziwnymi sytuacjami na drodze. Jakie jest dobre ciśnienie? Zwykle instrukcja znajduje się we wlewie na paliwo – dokładnie jest opisane jak powinny wyglądać poszczególne parametry. A więc dobre ogumienie to podstawa.

jakie jest dobre ciśnienie

Warto naszym samochodem wybrać się także na kanał, aby sprawdzić czy auto nie jest zjadane przez korozje. Im wcześniej temu zaradzimy, tym mniej pieniędzy wydamy a to zawsze bardzo duży plus.

Zwracajmy także uwagę na drobne detale. Czasami niedziałająca żarówka może być przyczyną mandatu a po co? Ten niewielki wydatek może nas uchronić przed nie potrzebnym stresem. A więc dbajmy o stan techniczny naszego samochodu, a będzie nam służył przez wiele lat.

Na koniec chcielibyśmy poruszyć kwestię związaną z samym zakupem swojego wymarzonego samochodu. Obecnie stało się bardzo modne kupowanie aut na raty. Niestety niskie stopy procentowe sprawiają, że trend ten się pogłębia. Tylko czy na pewno jest to dobre rozwiązanie? Dajmy na to sytuację, w której mamy mężczyznę, który zamówił prosto ze salonu najnowszy model pewnej marki samochodów. Koszt około 100 tysięcy złotych. Zakup został dokonany w grudniu, ale musi czekać aż do marca po odbiór swojego wymarzonego samochodu – wprowadził kilka zmian do swojej oferty. Wpłata własna wynosiła około 30 tysięcy złotych.

Reszta oczywiście w kredyt. To wiąże się z kilkuletnią spłatą, która jest dosyć uciążliwa dla budżetu domowego. Mamy tutaj sytuacje systematycznego płacenia rat przez kilka lat. Co w sytuacji, kiedy ów mężczyzna straci pracę? Nawet gdyby zostało mu kilka rat do spłaty – bank nigdy nie dba o interesy klientów tylko o swoje. Jeśli dany człowiek nie będzie spłacalny – odbierze mu auto a samych pieniędzy, które już wpłacił nie odzyska. A więc zanim zdecydujemy się na kredyt pamiętajmy, że niesie to za sobą skutki. Uważamy, że najlepiej jest kupować samochód taki, na który nas w obecnej sytuacji stać. I zawsze, i to tylko zawsze za gotówkę. To jedyna droga.

opona

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, iż większość ludzi kompletnie zmieniła swoje nastawienie do życia i żyje z dnia na dzień mając na swoim koncie mnóstwo długów, ale świat w taki sposób nie powinien funkcjonować. Najbardziej wskazane jest życie z oszczędności mając pewne zabezpieczenia pod postacią poduszki finansowej. Wtedy jest o wiele łatwiej. A na jaki samochód się zdecydować? Zachęcamy do zakupienia aut używanych. Starsze o dwa roczniki lub więcej znacznie straciły na swojej wartości co dla nas jest świetną okazją na zakup.

A więc, dokonujmy mądrych wyborów mając na uwadze swój budżet. Kiedy już kupiliśmy nowy samochód jedyna opcja, która nam została to jeździć nim do tego momentu aż jego stan techniczny będzie na tyle zły, iż naprawa nie będzie się opłacała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here