zaciski

Malowanie zacisków hamulcowych staje się coraz bardziej popularne. Ten mały szczegół pozwala spersonalizować samochód tak, aby wyróżniał się spośród innych pojazdów. Nadawanie różnych kolorów zaciskom nie jest wcale trudne. Możemy samodzielnie wykonać całą procedurę przy użyciu odpowiednich farb. Jak pomalować zaciski hamulcowe i jakie preparaty będą do tego najlepsze?

Dlaczego warto malować zaciski hamulcowe?

Zardzewiałe zaciski i bębny hamulcowe nigdy nie prezentują się dobrze, dlatego warto zadbać o nie co jakiś czas. Dzięki temu nasze auto będzie wyglądało na nowsze, a przede wszystkim zadbane. Malowanie zacisków hamulcowych ma charakter głównie estetyczny. Taka metoda upiększania samochodu najbardziej pasuje do sportowych aut. Tuning pojazdów staje się coraz bardziej popularny. Pozwala na spersonalizowanie pojazdu tak, aby dopasować go do charakteru właściciela. Warto jednak dodać, że pomalowanie zacisków odpowiednimi preparatami ma też właściwości ochronne.

malowanie zaciskow

Jakie farby do malowania zacisków hamulcowych są najlepsze?

Jeśli chcemy pomalować zaciski, musimy użyć odpowiednich preparatów. Hamulce w samochodzie odpowiadają za bezpieczeństwo, dlatego nie można ich malować pierwszą lepszą farbą. Czym więc pomalować zaciski hamulcowe? Specjalnymi preparatami, które będą odporne na wysokie temperatury i tarcie, jakie wytwarzają się podczas hamowania. Musi to być także trwała substancja. W przeciwnym razie farba szybko zejdzie z pomalowanych elementów. Złuszczający się lakier nigdy nie wygląda estetycznie, a przecież chcemy, żeby nasz samochód dobrze się prezentował. Dodatkowo stopiona powłoka oraz złuszczający się lakier mogą przenosić się na tarcze hamulcowe oraz klocki, co może doprowadzić do szybszego zużywania się hamulców, a nawet do uszkodzeń. Dlatego ze względów bezpieczeństwa warto zainwestować w odpowiednią farbę.

Jedną z popularniejszych firm produkujących bezpieczne i trwałe kosmetyki samochodowe jest marka K2. Oczywiście wybór koloru jest już sprawą indywidualną. Szeroki wybór przeróżnych produktów sprawia, że możemy zaszaleć. Żółte, czarne lub czerwone zaciski hamulcowe – wszystko zależy od naszej fantazji. Jeśli mamy już swój wymarzony odcień, warto dowiedzieć się, jak pomalować zaciski hamulcowe krok po kroku.

lakier do zaciskow

Jak pomalować zaciski hamulcowe krok po kroku?

Zaciski hamulcowe można malować na dwa sposoby: z demontażem lub bez. Demontując poszczególne elementy, mamy większe pole manewru, dlatego ta metoda uważana jest za dokładniejszą. Jeśli nie chcemy rozkładać hamulców na części pierwsze, musimy pamiętać o zabezpieczeniu innych elementów, które przypadkowo możemy pomalować. Pierwszy krok to dokładne oczyszczenie i odtłuszczenie zacisków hamulcowych. Można do tego użyć specjalnych środków. Na rynku dostępne są całe zestawy do malowania zacisków. Najczęściej zawierają one farbę, preparat czyszczący, utwardzacz, stalową szczotkę, pędzelek oraz rękawice ochronne.

Malowanie zacisków rozpoczynamy od wyszlifowania powierzchni przy użyciu papieru ściernego. Pozwoli to na usunięcie rdzy oraz zapewni lepszą przyczepność dla lakieru. Kolejny krok to odtłuszczenie zacisków. Następnie przystępujemy do zasadniczej fazy, w której używamy lakieru do malowania zacisków hamulcowych. Przed rozpoczęciem malowania musimy wstrząsnąć puszką. Małym pędzelkiem rozprowadzamy farbę po całej powierzchni. Kolejną warstwę można nakładać po około 10 minutach. Zalecane jest stosowanie 3 warstw. Pamiętajmy przy tym, żeby nie pomalować ruchomych części hamulców.

Malowanie zacisków hamulcowych nie jest trudne. Jeśli zatem chcemy nadać naszemu samochodowi charakteru, warto kupić odpowiednią farbę. Nie możemy do tego celu użyć zwykłego lakieru, który nie jest odporny na zmiany temperatury. Dlatego firmy produkują specjalnie dostosowane preparaty w szerokiej gamie odcieni – znajdziesz je na nocar.pl.

Źródło zdjęć: nocar.pl, unsplash.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here