Jak NIE kupować samochodów używanych

To, czym niestety praktycznie wszyscy kierujemy się na zakupach, a często i w całym swoim życiu, to oczywiście emocje. Trudno nam podchodzić do nich w sposób zupełnie obojętny. W każdej chwili coś przeżywamy, nawet jeśli robimy to podświadomie, dlatego gdy oglądamy samochody używane, bo chcemy zdecydować się na zakup auta i wiemy, że zaraz będziemy mogli po nie sięgnąć, targają nami skrajnie różne odczucia.

Z jednej strony czujemy podekscytowanie na myśl o inwestycji w nowy pojazd motoryzacyjny, z drugiej jednak możemy być zniecierpliwieni, jeżeli przez dłuższy czas nie znajdujemy dla siebie niczego ciekawego czy jakkolwiek wartego uwagi. Powinniśmy jednak nauczyć się opanowywać swoje emocje. One na ogół nie są niestety zbyt dobrym doradcą, zwłaszcza w przypadku sięgania po tak drogie rzeczy materialne, jakimi są jednak samochody.

Przestańmy więc podążać za tym, co podpowiadają nam emocje. Jeżeli zaczniemy się nimi kierować, chociażby podświadomie, zaryzykujemy zakupem samochodu używanego, którego w rzeczywistości wcale nie chcemy kupować i z którego w żadnym wypadku nie będziemy zadowoleni. W pierwszej kolejności na spokojnie zastanówmy się nad tym, co dla nas samych będzie lepsze – samochód używany czy nowy. Jeżeli tej kwestii jeszcze nie przemyśleliśmy, musimy jakoś się określić.

Zakup auta

Nowe auta dają nam większą gwarancję, ale z kolei te używane są znacznie tańsze, co ma jednak spore znaczenie. Spróbujmy też trzymać nerwy na wodzy i w razie czego nie bójmy się zrobić sobie krótkiej przerwy od poszukiwań. Jeżeli całymi dniami przeglądamy oferty z samochodami na sprzedaż, a wręcz co kilka minut odświeżamy strony internetowe z nowymi ogłoszeniami, nic dziwnego w tym, że koniec końców stajemy się tak zniecierpliwieni i sfrustrowani, iż mamy ochotę sięgnąć po pierwsze z brzegu auto używane, byleby mieć to już z głowy. W efekcie kupujemy coś kiepskiego i to tylko dlatego, że daliśmy się ponieść emocjom. W chwili, gdy czujemy, że to one zaczynają przejmować nad nami kontrolę, powinniśmy trochę sobie odpuścić, by znów włączyć serwis z ogłoszeniami aut samochody.pl i wrócić do niego ze świeżym umysłem i otwartą głową.

Właśnie z tego powodu warto też załatwić sobie jakieś wparcie na czas poszukiwań. Możemy przecież przeglądać te wszystkie używane samochody wraz ze swoją rodziną, najbliższym przyjacielem czy kolegą z pracy. Nie bójmy się korzystać z pomocy innych osób i nie bójmy się pytać ich o zdanie. Czasem taka opinia wydana przez bezstronną osobę z zewnątrz może okazać się po prostu bezcenna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here