VW Karmann Ghia w popkulturze i filmach

0
146

Klasyczne samochody to w dzisiejszych czasach nie lada gratka dla kolekcjonerów. Niektóre modele mają ogromną wartość historyczną oraz sentymentalną, szczególnie te, które odegrały kluczową rolę w produkcjach filmowych. Chcesz dowiedzieć się, gdzie na przestrzeni lat spotykany był kultowy VW Karmann Ghia w filmach oraz popkulturze? Sprawdź poniższy artykuł, a dowiesz się więcej.

Filmy z VW Karmann Ghia – gdzie w produkcjach filmowych można obejrzeć ten samochód?

Prawdziwym klasykiem, jeśli chodzi o występowanie VW Karmann Ghia w filmach jest produkcja „Pretty in Pink”. To film z 1986 roku, w którym kultowy Volkswagen odegrał kluczową rolę. W tym filmie pojawił się model VW Karmann Ghia w różowej wersji, która wyglądała obłędnie i prezentowała prawdziwe piękno tego pojazdu.

Kolejna produkcja filmowa jest nieco młodsza, bo z 2019 roku. To film „Once Upon a Time in Hollywood”. W tej produkcji wykorzystano VW Karmann Ghia z 1967 roku w kolorze sky blue. Dość ciekawą formą reklamy kultowego Volkswagena jest też seria bajek „The Simpsons”. Tutaj wykorzystano wizerunek czerwonego VW Karmann Ghia.

A może zainspirowałeś się produkcjami filmowymi i masz w swoim garażu prawdziwego klasyka, czyli VW Karmann Ghia? Aby utrzymać taki pojazd w doskonałym stanie technicznym i wizualnym potrzebujesz oryginalnych części zamiennych. Znajdziesz je w sklepie internetowym pod adresem: https://garbus.pl/vw-t14-karmann-ghia.

VW Karmann Ghia w grach komputerowych – istny szał na klasyki w nowym wydaniu!

Jeśli chodzi o popularność VW Karmann Ghia w produkcjach komputerowych i na konsole, na szczególne wyróżnienie zasługuje Gran Turismo oraz ForzaW tych grach VW Karmann Ghia występuje zarówno w standardowej wersji, jak i usportowionej opcji Volkswagen Karmann Ghia Coupe z 68 roku.

To ciekawa forma upamiętnienia klasycznych pojazdów koncernu Volkswagena. Oczywiście oprócz oglądania cyfrowych wersji pojazdów zawsze warto wybrać się na targi motoryzacyjne lub kupić kultowego Volkswagena Karmann Ghia do swojej kolekcji aut. Niestety utrzymanie takiego pojazdu bywa kosztowne i skomplikowane. Sprawdź wcześniej ofertę sklepu garbus.pl, aby oszacować, ile będzie kosztować renowacja takiego pojazdu.

Wersje dwudrzwiowego kabrioletu zyskały popularność głównie przez produkcje filmowe. Volkswageny Karmann Ghia były połączeniem luksusu, usportowienia oraz przez wiele lat stanowiły wyznacznik bogactwa i wolności dla młodych osób.

Popkultura a VW Karmann Ghia – co warto wiedzieć?

Interesują Cię ciekawostki ze świata motoryzacji? W takim razie zobacz, jakie klasyczne samochody w filmach występowały najczęściej. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://garbus.pl/pl/n/19.

Jeśli chodzi o popkulturę i produkcje filmowe VW Karmann Ghia występował m.in. w filmie Kill Bill. Karmanna można spotkać też na okładkach płyt Lisy Gain oraz Sary Siipola. Wyróżnikiem tego pojazdu było połączenie nowoczesnych osiągnięć inżynierów oraz włoskiego designu, dzięki czemu ten klasyk stał się prawdziwą ikoną motoryzacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here