wycieraczki

Wycieraczki samochodowe, będące niepozornym akcesorium, w które wyposażone jest każdy pojazd, jest wbrew pozorom jednym z najważniejszych elementów, które gwarantuje bezpieczeństwo nam jako prowadzącym oraz innym uczestnikom ruchu drogowego. Odpowiedni wybór wycieraczek da nam jako kierowcom gwarancje bezpieczeństwa oraz komfortu jazdy w każdych warunkach atmosferycznych. Warto zwrócić uwagę na charakterystykę różnych rodzajów wycieraczek samochodowych, zanim dokonany nieprzemyślanego zakupu.

Jakie są rodzaje wycieraczek?

Obecnie najpopularniejsze na rynku są trzy rodzaje wycieraczek samochodowych. Wycieraczki klasyczne są bez wątpienia pierwszym wyborem w przypadku wszystkich samochodów starszych. Są one zbudowane z gumy, która jest na szkielecie wykonanym z metalu. Taka konstrukcja powoduje dociskanie gumy do szyby, co sprawdza się w przypadku spokojnej jazdy. Ze względu na charakterystyczną budowę oraz materiały, z których wycieraczki są wykonane, są one stosunkowo mało wytrzymałe i odporne na niekorzystne warunki pogodowe, co może wymusić ich regularną wymianę. Innym, bardziej nowoczesnym rozwiązaniem są wycieraczki płaskie. Wycieraczki płaskie charakteryzują się budową z elastycznego materiału, które nie posiadają metalowego szkieletu. Są to wycieraczki zdające egzamin podczas intensywnej i szybkiej jazdy w każdych warunkach pogodowych, i choć ich cena jest wyższa, niż cena wycieraczek klasycznych, warto dopłacić i mieć gwarancję bezpieczeństwa i niezawodności. Ostatnim rodzajem wycieraczek są wycieraczki hybrydowe, będące połączeniem wycieraczek klasycznych oraz płaskich. Często niezbędne jest dokupienie specjalnego adaptera, który umożliwi zamontowanie tego typu wycieraczek w naszym modelu samochodu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wycieraczek

Wycieraczki różnią się między sobą ze względu na jakość wykonania oraz rozmiar. Rozmiar wycieraczek najlepiej jest dopasować, porównując nowe wycieraczki do tych, które były fabrycznie zamontowane w samochodzie. Dzięki temu mamy pewność, że wybierzemy odpowiednie wycieraczki do naszego samochodu. Na rynku możemy spotkać sklep z wycieraczkami w wielu wariantach cenowych. Bezpieczeństwo na drodze powinno być priorytetem dla każdego kierowcy, dlatego istotne jest, by nie oszczędzać na tym jakże ważnym elemencie wyposażenia naszego pojazdu.

Kiedy wycieraczki należy wymienić

Wycieraczki powinny być poddawane regularnej kontroli. Jeżeli zauważamy, że pióra wycieraczek odchodzą od siebie, jest to najwyższy czas, by dokonać wymiany wycieraczek. Innym objawem wyeksploatowania naszych wycieraczek mogą być smugi, które pojawiają się podczas pracy wycieraczek. W obu przypadkach powinniśmy bezwzględnie wymienić je, co zminimalizuje ryzyko przykrych zdarzeń na drodze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here