Kiedy należy wymienić akumulator

Awaria akumulatora to jedna z najbardziej niepożądanych usterek, jaka może przydarzyć się podczas użytkowania samochodu. Wystarczy sobie wyobrazić sytuację: jest 6 rano, śpieszymy się do pracy. Wychodzimy z domu, wsiadamy do pojazdu, a po przekręceniu kluczyka… silnik nie odpala. Spóźnienie do pracy gwarantowane. Głównym winowajcą tego typu problemów jest akumulator, który potrafi zawodzić szczególnie w okresie zimowo-wiosennym. Wskazujemy, jak rozpoznać początkowe symptomy zużycia akumulatora.

Jak rozpoznać symptomy awarii akumulatora?

Akumulatory w autach, jak każde inne części samochodowe, ulegają zużyciu. Pierwsze symptomy awarii akumulatora mogą być niezauważalne z punktu widzenia kierowcy. Problem pojawia się wówczas, gdy chcemy odpalić samochód w zimny poranek, a rozrusznik ani drgnie. Podczas ujemnych temperatur panujących na zewnątrz, komponenty samochodowe są wystawione na dużą próbę. Na pierwszej linii ognia stoi akumulator, czyli bateria kumulująca prąd elektryczny, zasilająca poszczególne komponenty samochodowe. W czasie chłodów jest ona zmuszona do intensywnej pracy. Akumulator musi zasilać bowiem szereg ważnych elementów, takich jak nawiew, podgrzewanie szyb, wycieraczki, radio itd. Nowsze samochody mają coraz więcej systemów elektronicznych, co tym bardziej sprzyja szybszemu rozładowaniu lub zużyciu akumulatora. Jeśli mamy problemy związane z uruchomieniem silnika – na przykład w sytuacji, gdy słychać, że rozrusznik próbuje uruchomić silnik, ale bez powodzenia, to znak, że akumulator może odmawiać posłuszeństwa. Wraz z kolejnymi próbami włączenia silnika rozrusznik pracuje coraz wolniej aż przestaje reagować na przekręcanie kluczyka w stacyjce – to znak, że akumulator się rozładował. Jak zapobiec tego typu problemom?

Części Economy – czy warto stosować akumulatory Economy Parts?

Przede wszystkim musimy co kilka lat dokonywać zamiany akumulatora na nowy. Żywotność komponentu jest związana z wieloma zróżnicowanymi czynnikami, dlatego nie da się w prosty sposób wskazać, jak długo akumulator będzie nam służył. Należy jednak każdego roku chociaż raz skontrolować stan baterii. Może się okazać, że jej stan już wskazuje na konieczność wymiany. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapobiec przykrej niespodzianki w postaci braku możliwości uruchomienia samochodu. Zakup akumulatora i jego montaż to dodatkowy wydatek, który często jest nieplanowany. Aby zaoszczędzić nieco na zakupie akumulatora, warto skorzystać z oferty części Economy Parts. Czym one są? Części zamienne Economy, w tym akumulatory do samochodów marki Volkswagen, Volkswagen Samochody Dostawcze, Skoda oraz Seat to zweryfikowane komponenty wysokiej jakości. Stanowią one tańszy zamiennik w porównaniu do części oryginalnych przy zachowaniu jakości wykonania, parametrów bezpieczeństwa i funkcjonalności. Są to części przeznaczone do aut starszych niż 4 lata, w których zastosowanie oryginalnych komponentów byłoby po prostu nieopłacalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here