W życiu każdego młodszego czy też starszego człowieka dochodzi zawsze do kilku przełomowych momentów, które albo zapamiętujemy na zawsze my, albo nasi bliżsi.
Pierwszym z takich momentów jest bez wątpienia nasze pierwsze wypowiedziane słowo, pierwsze wypowiedziane w całości poprawne zdanie oraz nasze pierwsze samodzielne kroki. Dzięki rozwojowi technologii tego typu zdarzenia nasi rodzice są obecnie w stanie udokumentować w sposób niemal błyskawiczny, a następnie równie błyskawicznie przesłać te wspomnienia do reszty rodziny.
Kolejny ważnym momentem w życiu każdego człowieka jest rozpoczęcie pierwszej szkoły. Jest to związane zawsze z ogromnym stresem, który jednak z czasem przeradza się w duże szczęście, szczególnie jeśli uda nam się poznać w naszej pierwszej szkole dobrych znajomych – przyjaźnie ze szkoły potrafią czasem trwać nawet całe życie.
Następny ważny moment to oczywiście osiągnięcie pełnoletności. Jest to moment kiedy jesteśmy samodzielni. Często samodzielność ta jest jedynie umowna i zagwarantowana prawnie, ponieważ bardzo często 18-letni „dorośli” są nadal na garnuszku swoich rodziców.
Po skończeniu osiemnastego roku życia przychodzi kolej na kolejne ważne wydarzenie jakim jest wejście na rynek pracy i rozpoczęcie swojej pierwszej pracy w życiu. Zazwyczaj jest to praca mało płatna za najniższą krajową, ale w tak młodym wieku są to pieniądze, które nam całkowicie wystarczają.
Po znalezieniu pracy i skończeniu dwudziestu paru lat bardzo wiele młodych osób decyduje się na ślub, oczywiście o ile znalazło się już w tym wieku swojego wybranka lub wybrankę życia. Ślub i wesele to zawsze bardzo duże przedsięwzięcie nie tylko logistyczne, ale również i finansowe – jest to jednak gra warta świeczki, ponieważ wspomnienia ze ślubu i wesela zostają później z nami na resztę naszego życia.
Kiedy młoda para weźmie ślub, to zawsze zaczyna myśleć o całkowitym uniezależnieniu się od rodziców i rodziny. Żeby to osiągnąć, trzeba posiadać własne mieszkanie na własność. Niestety w tak młodym wieku nikogo na takie mieszkanie nie stać, dlatego też większość młodych ludzi decyduje się wówczas na zakup mieszkania na kredyt, który jest potem spłacany przez kolejne trzydzieści, a nierzadko nawet i więcej, lat.
Podobnie sprawa ma się z zakupem własnego samochodu. Jest to zazwyczaj spory koszt, który potrafi wynieść nawet 30 czy 40 tysięcy złotych. Dlatego też podobnie jak w przypadku własnego mieszkania czy domu, tak samo z własnym samochodem, dużo osób decyduje się na kupienie droższego modelu i wzięcie na niego kredytu w banku. Żeby uzyskać trzydzieści czy nawet czterdzieści tysięcy złotych kredytu, należy posiadać wysoką wiarygodność finansową. Jak ją uzyskać? Przede wszystkim trzeba posiadać pracę – najlepiej na umowę o pracę, ponieważ ona jest najstabilniejsza. Praca ta musi dawać nam odpowiednio wysoki dochód. Jeżeli mamy małżonka lub małżonkę, to nasz dochód jest wówczas sumowany, o ile oczywiście nasza druga połówka również pracuje.
Jeżeli wiemy już jakim budżetem dysponujemy (załóżmy, że bierzemy kredyt na 20 lat na większą kwotę pieniędzy i chcemy zakupić lepszy samochód do 40 tysięcy złotych) – w takim razie co należy zrobić w pierwszej kolejności?
Jakie auto do 40 tysięcy złotych kupić?
Pytanie to na pewno nie należy do łatwych. Na początek dobrze jest żebyśmy zdecydowali się jakiego typu samochód najlepiej sprawdzi się dla nas i dla naszej rodziny? Jeżeli jesteśmy singlem lub żyjemy w związku, ale nie planujemy mieć dzieci w ciągu najbliższych kilku lat, to najlepsze będzie auto średniej wielkości typu sedan, lift-back lub hatch-back. Tego typu samochód będzie też odpowiedni jeżeli będziemy posiadać tylko jedno dziecko. Wadą takiego samochodu jest oczywiście niewielki bagażnik, zaletą natomiast niska cena oraz lepsze przystosowanie do jazdy po dużym mieście.
Jeżeli natomiast mamy już dzieci lub będziemy planowali w najbliższym czasie dzieci, to najlepszym rozwiązaniem będzie wówczas oczywiście auto typu kombi. Jest to o wiele bardziej rodzinny typ samochodu, którego ogromną wagą jest bez wątpienia bardzo duży bagażnik.