Gdzie najlepiej kupować oleje silnikowe

Oleje silnikowe są jednym z najważniejszych płynów używanych w samochodzie. Pełnią bardzo dużo ważnych funkcji takich jak smarowanie jednostki napędowej, ograniczenie  tarcia podczas pracy silnika oraz utrzymanie go w czystości. Wybór odpowiedniego produktu będzie miał bezpośredni wpływ na działanie naszego samochodu oraz na jego długowieczność. Warto więc dokładnie zastanowić się, na jaki produkt postawić i z jakiego źródła go nabyć. Gdzie najlepiej kupować oleje silnikowe? Najlepiej skorzystać z usług wyspecjalizowanych sklepów internetowych oferujących najlepsze jakościowo preparaty. 

Jaki olej silnikowy wybrać?

Oleje samochodowe różnią się od siebie wieloma czynnikami, jednak najprostszy jest ich  podział ze względu na skład. Mamy do dyspozycji oleje: 

  • Syntetyczne – mieszanki szlachetnych baz olejowych powstających w wyniku syntezy chemicznej,
  • Półsyntetyczne – mieszanka olejów syntetycznych z olejami mineralnymi w różnych proporcjach z zawartością tych pierwszych na minimalnym poziomie 25%,
  • Mineralne – powstające w wynik procesu rafinacji ropy naftowej.

Jedną z najważniejszych parametrów w przypadku olejów samochodowych jest ich lepkość w poszczególnych temperaturach. Obecnie na rynku większość produktów będzie oznaczona według skali SAE. Najpopularniejszymi na rynku olejami są zatem 5W30 i 5W40. Litera W określa lepkość w niskich temperaturach, natomiast indeks bez litery W – w wysokich temperaturach. 

Trzymanie się zaleceń producenta będzie grało kluczową rolę w utrzymania silnika w dobrym stanie. Nasz wybór uzależniony będzie od tego czy posiadamy silnik benzynowy, diesla czy instalację gazową LPG. Najlepiej postawić na znane i sprawdzone marki. Doceniana firma Millers oferuje oleje silnikowe syntetyczne, energooszczędne przeznaczone do nowoczesnych silników, Mopar natomiast znany jest z olejów sprawdzających się w najniższych temperaturach.

Na co zwracać uwagę przy kupnie oleju samochodowego?

Podczas zakupu oleju samochodowego należy dokładnie zwracać uwagę na oznaczenia, jakie przygotował producent. Przed zakupem konkretnego preparatu musimy wziąć pod uwagę takie kwestie jak: baza olejowa, lepkość oleju, zawartość SAPS czy klasyfikacja ACEA lub API. Zwłaszcza nowi kierowcy mogą czuć się zagubieni, a mnogość różnego rodzaju olejów może sprawić spory problem w dopasowaniu odpowiedniego, spełniającego wszystkie wymogi. W rzeczywistości sprawa jest znacznie prostsza – najczęściej dostajemy gotowe informacje od producenta samochodu, jaki olej silnikowy najlepiej sprawdzi się w konkretnych warunkach

Gdzie kupować olej silnikowy? Oczywiście w naszym sklepie internetowym https://dbamtomam.pl/. Oferujemy dostęp do najlepszych dostępnych na rynku produktów od zaufanych w branży producentów. Dokładny opis każdego oleju, przystępne ceny i wygoda – to tylko niektóre z zalet zakupów online na naszej stronie internetowej.

Czy warto kupować najtańsze oleje silnikowe?

W większości nowoczesnych silników najlepiej sprawdzą się wysokiej jakości oleje syntetyczne. Zapewniają one najlepszą ochronę oraz pozwalają uzyskiwać najlepsze osiągi. Jeżeli chcemy zaoszczędzić, możemy postawić na preparaty półsyntetyczne, które są zdecydowanie tańsze, a wciąż zapewnia ochronę silnika na wysokim poziomie. Oleje mineralne polecane są jedynie w samochodach, gdzie  silnik jest już mocno wyeksploatowany i nie mamy pewności, jaki olej był stosowany wcześniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here