Assistance

Niektórzy właściciele samochodów błędnie zakładają, że nie będą potrzebowali dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych. Inni z kolei wykupują zbyt szeroką ochronę. Jakie rozwiązania będą najlepsze dla poszczególnych kierowców?

Ochrona ubezpieczeniowa powinna zależeć od potrzeb

Jeśli wiesz, że nie będziesz wyjeżdżał za granicę, nie potrzebujesz assistance działającego na terenie całej Europy, ale jeśli na pewno wybierzesz się na zagraniczny wyjazd, w razie wypadku może Ci się przydać pomoc tłumacza. Ochrona assistance, którą wybierzesz, nie powinna mieć przypadkowego zakresu. Warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby przed wykupieniem tego ubezpieczenia. Można też porównać oferty, na przykład korzystając ze strony https://mubi.pl/.

Assistance na dalekie wyjazdy

Jesteś osobą, która często wyjeżdża służbowo własnym samochodem? A może uwielbiasz weekendowe wycieczki za miasto, kiedy możesz cieszyć się spędzaniem czasu na świeżym powietrzu? Nieważne, czy raz w roku jeździsz na wczasy za granicę, czy kilka razy na konferencje w innych miastach — jeśli dużo podróżujesz, może przydać Ci się holowanie, asysta w razie rozładowania akumulatora lub pomoc w kontynuacji podróży po uszkodzeniu samochodu. Są to usługi świadczone w ramach wielu wersji assistance.

Assistance na weekend za granicą

Nie musisz podróżować przez cały rok, żeby opłacało Ci się wykupić assistance. Istnieją ubezpieczenia krótkoterminowe, często w wersjach na 7 lub 15 dni albo na cały miesiąc. Takie assistance nie jest drogie, a zapewnia ochronę dokładnie w tym momencie, w którym najbardziej jej potrzebujesz, na przykład w czasie krótkiego wyjazdu za granicę.

Wyobraź sobie, że przejeżdżasz przez kraj, którego języka nigdy nie poznałeś.  Na jego terenie powodujesz kolizję albo wypadek. Porozumienie się z przedstawicielami służb w tamtym kraju i z osobą przez Ciebie poszkodowaną może być bardzo trudne bez pomocy tłumacza. Na szczęście usługi tłumacza są świadczone w ramach assistance. Dzięki temu ubezpieczeniu możesz skorzystać też z infolinii towarzystwa ubezpieczeniowego i telefonicznej pomocy prawnika.

Także holowanie samochodu z zagranicy mogłoby okazać się nie lada problemem. Koszt pojedynczego holowania auta z terytorium innego kraju aż do Polski zapewne przekroczyłby koszty wykupienia całego pakietu ubezpieczeń z assistance. Nie wspominając o tym, że holowanie za granicą wiązałoby się z trudnościami w zorganizowaniu takiego przedsięwzięcia, związanymi między innymi z barierą komunikacyjną.

Assistance dla osób bezwzględnie potrzebujących samochodu

Nie wyobrażasz sobie odwożenia dzieci do szkoły autobusem? Mieszkasz tak daleko od swojej pracy, że codzienny dojazd do niej pociągiem czy busem byłby dla Ciebie ogromnym utrudnieniem? Powinna ucieszyć Cię informacja, że na rynku ubezpieczeń istnieje forma ochrony, która zapewni Ci auto zastępcze po wypadku, w którym Twój samochód zostanie uszkodzony. Tą formą ochrony jest właśnie assistance. Dzięki niemu firma ubezpieczeniowa udostępni Ci auto na czas, w którym Twój pojazd będzie znajdował się w warsztacie, a Ty będziesz mógł spokojnie i wygodnie wypełniać swoje obowiązki rodzinne i zawodowe.

Assistance dla podróżujących z osobami niesamodzielnymi, dziećmi i zwierzętami

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, co by było, gdybyś trafił do szpitala w czasie wyjazdu na wakacje z dziećmi? Czy myślałeś o tym, co dzieje się po wypadku samochodowym, przez który kierowca potrzebuje hospitalizacji, a jego pupil przewożony w uszkodzonym samochodzie — natychmiastowej pomocy weterynarza? Niektóre pakiety ubezpieczeń z assistance zawierają usługi związane z opieką nad dziećmi, osobami niesamodzielnymi i zwierzętami. Warto je wykupić, by zadbać o bezpieczeństwo swoich bliskich.

Assistance dla tych, którzy chcą spokojnie podróżować

Do tej ostatniej grupy zalicza się chyba każdy z nas. W czasie każdego wyjazdu może spotkać nas jakaś niemiła niespodzianka. Wyjazd, w którym wszystkie te niemiłe niespodzianki dobrze się kończą, dzięki assistance okazuje się możliwy. Świadomość posiadania ubezpieczenia, które chroni na wypadek wielu nieprzyjemnych sytuacji, może przyczynić się do tego, że każda podróż będzie nieco spokojniejsza i przyjemniejsza dla jej uczestników.

Assistance dla każdego

Nie odnalazłeś się w żadnej z powyższych grup? Spróbuj jeszcze przeczytać tekst o https://mubi.pl/poradniki/5-sytuacji-w-ktorych-przydaje-sie-assistance/>5 sytuacjach, w których przydaje się assistance i zdecyduj, czy to ubezpieczenie może być Ci potrzebne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here