wycieraczki Valeo

Samochodowe wycieraczki do szyb to drobny element techniczny, który w znaczącym stopniu wpływa na komfort i bezpieczeństwo prowadzenia auta, zwłaszcza w trudnych warunkach pogodowych, podczas intensywnych opadów atmosferycznych. Jeśli zatem chcesz czuć się wygodnie za kierownicą swojego samochodu, na wycieraczkach nie powinieneś przesadnie oszczędzać. Wybieraj produkty o potwierdzonej jakości wykonania, możliwie najlepiej dopasowane do swojego pojazdu.

Wycieraczki samochodowe od Valeo

Jednym z największych producentów wycieraczek do szyb na świecie jest francuski koncern Valeo. Firma oferuje kilka kategorii produktów w różnych przedziałach cenowych, o nieco odmiennej konstrukcji i wynikających z niej właściwościach. Podstawowa kategoria to ekonomiczne wycieraczki FIRST, w segmencie średnim znajdziemy uniwersalne wycieraczki HYDROCONNECT, a w segmencie Premium modele z kategorii SILENCIO oraz SWF. Ta ostania grupa produktów to wycieraczki najwyższej jakości, tożsame z wycieraczkami fabrycznymi, o długości i profilu idealnie dopasowanym do konkretnego modelu samochodu. Zasadniczo możemy przyjąć, że im wyższa klasa wycieraczek, tym cichsza i efektywniejsza jest ich praca.

Popularne konstrukcje wycieraczek do szyb

Aktualnie na rynku znajdziemy cztery podstawowe konstrukcje wycieraczek samochodowych, czego potwierdzeniem jest oferta wspomnianej wcześniej firmy Valeo. Są to wycieraczki szkieletowe stosowane w starszych modelach pojazdów, wycieraczki płaskie o bardziej aerodynamicznej konstrukcji i lepszym docisku do całej powierzchni szyby – powszechnie wybierane przez większość europejskich firm motoryzacyjnych, wycieraczki hybrydowe chętnie wybierane przez azjatyckich producentów (połączenie szkieletowej konstrukcji z charakterystycznym spojlerem nadającym wycieraczkom bardziej nowoczesny wygląd) oraz tzw. wycieraczki multiconnection, oferowane w zestawach z adapterami umożliwiającymi ich montaż w różnych modelach pojazdów. Ten ostatni typ wycieraczek charakteryzuje się największą uniwersalnością zastosowań. Dzięki adapterom bez większych problemów można zainstalować je w niemal każdym pojeździe, wystarczy jedynie dobrać odpowiednią ich długość.

Jeśli zależy Ci na największym komforcie jazdy w deszczu, najlepszym wyborem będą nowoczesne wycieraczki płaskie, o równomiernym docisku na całej długości pióra, ciche, najlepiej z kategorii Premium, na przykład odpowiednio dobrane modele Valeo SILENCIO lub SWF. Jeżeli chcesz zaoszczędzić, możesz wybrać model uniwersalny, o potwierdzonej, wysokiej jakości wykonania, na przykład wycieraczki Valeo HYDROCONNECT. Użytkownikom starszych pojazdów wciąż polecane są porządne wycieraczki szkieletowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here