czerwony lakier

Dbałość o stan techniczny i wizualny samochodu jest bardzo istotna. Należy mieć na uwadze, iż aktualnie obowiązujące przepisy ruchu drogowego wymagają, aby pojazd poddawany był okresowym przeglądom. Tym samym ewentualne usterki muszą być błyskawicznie naprawiane, aby samochód mógł być eksploatowany w ruchu lądowym. Nie bez znaczenia pozostaje również jego wygląd.

Duże znaczenie ma fakt, iż zarysowania, otarcia oraz inne defekty znacząco zaburzają estetykę auta. W przypadku ich stwierdzenia należy odwiedzić najbliższy zakład lakierniczy. Tam możliwe jest dokonanie szeregu czynności, dzięki którym karoseria samochodu będzie wyglądała jak nowa. Wbrew pozorom takie usługi nie są zbyt drogie. Wskazuje się, że największy problem występuje w przypadku samochodów importowanych, bowiem zakład lakierniczy może nie dysponować odpowiednim odcieniem farby. Na ogół jednak możliwe jest sporządzenie specjalnej mieszanki o zastosowaniu uniwersalnym.

ile kosztuje lakierowanie auta

Aby dowiedzieć się, ile kosztuje lakierowanie auta pochodzącego od danego producenta, należy w pierwszej kolejności znaleźć cennik konkretnego zakładu. W dobie internetu nie ma z tym większych problemów, ponieważ warsztaty i lakiernie wystawiają na portalach motoryzacyjnych stosowne ogłoszenia. Sprawia to, że z powodzeniem można łatwo znaleźć zakład, który podejmie się kompleksowej renowacji auta. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż stali klienci takich placówek mogą liczyć na ofertę rabatową oraz inne udogodnienia, które sprawiają, że kwota usługi jest nieznaczna.

Ponadto warto mieć na uwadze, iż istnieją specjalne polisy, dzięki którym możliwe jest uzyskanie odszkodowania w przypadku, gdy samochód zostanie zarysowany. W takim przypadku w zupełności wystarczające jest zgłoszenie szkody zaraz po tym, jak została wykryta. Wtedy pracownik ubezpieczalni przyjeżdża na oględziny, aby ustalić wartość konkretnych ubytków. Przyznana kwota na ogół jest bardzo wysoka, dlatego z pewnością pozwoli na pokrycie wszelkich prac, które muszą zostać wykonane w pracowni lakierniczej.

Istnieją różne rozwiązania, dzięki którym możliwe jest błyskawiczne przywrócenie estetyki samochodu. Bardzo popularną opcją jest lakierowanie proszkowe. Polega ono na tym, że samochód umieszcza się w specjalnej kbinie, gdzie zasypywany jest on drobinkami lakieru. Następnie przy użyciu nowoczesnych urządzeń stara powłoka jest wzmacniana przez świeżo nałożony gradient. Po upływie kilkunastu minut samochód jest gotowy do eksploatacji.

nowe auto

Warto mieć jednak na uwadze, że przez pierwsze kilka dni należy podejmować odpowiednie działania konserwacyjne – w przeciwnym wypadku świeżo naniesiony lakier nie zaschnie. Najważniejsze jest oczywiście garażowanie samochodu w optymalnie nagrzanym pomieszczeniu. Może to być kłopotliwe w sezonie zimowym, jednakże warto na kilka dni poprosić znajomego dysponującego garażem, aby udostępnił niezbędną przestrzeń. W czasie schnięcia lakieru należy również chronić pojazd przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, takich jak opady deszczu czy gwałtowne wichury.

Inaczej wygląda kwestia lakierowania samochodu wtedy, gdy uszkodzona została część zamienna. W takim wypadku często opłacalnym rozwiązaniem jest jej wymiana. Dobrze jest jednak sprawdzić, czy dany producent oferuje podzespoły samochodowe w tym samym kolorze. Nawet najmniejsza niezgodność w tym zakresie może zaburzyć całą estetykę pojazdu. Na szczęście możliwe jest również użycie tańszych zamienników, które są produkowane przez nasze rodzime zakłady.

Podobnie jednak jak w przypadku części pochodzących od producenta, konieczne jest zwrócenie uwagi na gradient. Oczywiście wymiana części w pewnych sytuacjach może okazać się niecelowa – na przykład wtedy, gdy jedynym ubytkiem jest kilka rys na powierzchni lakieru. W takiej sytuacji warto zdemontować dany podzespół i wysłać go do warsztatu samochodowego w celu jego renowacji. Po dokonaniu odpowiednich zabiegów serwis odeśle część, która po wtórnym zamontowaniu będzie zdatna do dalszej eksploatacji na każdym polu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here