Co powinno wyróżniać ciuchy motocyklowe

Motocykle, w zestawieniu z samochodami, zapewniają – zdaniem wielu osób – znacznie więcej radości, potrzebują natomiast również więcej zaangażowania w sprawie przygotowań oraz właściwego urządzenia. O ile do auta można wejść w każdym ubraniu, to w wypadku jednośladów należy zawsze pamiętać o tymże, aby mieć profesjonalne ciuchy motocyklowe. Prócz zapewnienia właściwego komfortu w czasie jazdy nieosłoniętym pojazdem, przejmują one także funkcję karoserii chroniącej kierowcę w razie niezaplanowanych wydarzeń. W związku z tym, jakie ciuchy motocyklowe wybrać?

Odzież motocyklowa – co zapewnia?

Kiedy temperatury powietrza rosną, na drogach pojawia się jeszcze więcej motocykli oraz skuterów, natomiast wraz z nimi cały przegląd oryginalnych strojów na motor. O ile stanowcza przewaga motocyklistów sięga po profesjonalną odzież, o tyle zdarzają się osoby poruszające się motocyklem w przypadkowych ubraniach – należy tego unikać. Na motorze zwykło się rozwijać dosyć duże szybkości, o ile sandały oraz lekkie podkoszulki bez rękawów sprawdzają się podczas amatorskiej przejażdżki rowerem, o tyle motocykliści winni zdecydować się tylko na specjalistyczne ciuchy motocyklowe.

Ile kosztuje odzież motocyklowa?

Za tekstylny komplet składający się ze spodni i kurtki, jaki zapewni zarówno duży komfort w trakcie jazdy, jak również obronę przed oddziaływaniem elementów zewnętrznych i zabezpieczenie podczas upadku, damy blisko 800 – 1000 złotych. Skórzana odzież motocyklowa kosztować będzie nas paręset złotych więcej.

Dobór kasku motocyklowego

Kaski motocyklowe dzielą się na parę grup. Pierwszą grupą są kaski integralne (z blendą i bez blendy), pozostałą kaski szczękowe, trzecią kaski otwarte. Inne, więc kaski modułowe (z rozpinaną szczęką, mniej powszechne), zaliczymy także do kasków otwartych. Ostatnią grupą są kaski offroadowe, stosowane zwłaszcza w obszarze na motocyklach crossowych oraz enduro. Kask integralny to najsolidniejszy rodzaj kasków.

Kurtki motocyklowe – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Poszukiwania właściwej kurtki to zdecydowanie więcej aniżeli dobór pomiędzy tekstyliami natomiast skórą. Należałoby przed zakupem dobrze obejrzeć asortyment. Gdy szukasz typu na każdą pogodę, w drogę i do miasta, dobierz jak najbardziej wszechstronną kurtkę z ogrzewaną powłoką oraz błoną przeciwdeszczową. Zagwarantuje Ci ona komfort w rozmaitych warunkach. Zawsze należałoby zakup kurtki skoordynować także ze spodniami – łączony zamkiem błyskawicznym zestaw to doskonałe ubezpieczenie ciała przed rozmaitego rodzaju czynnikami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here